درباره مبلمان اداری و خانگی ویهان

فعالیت مبلمان ویهان از حدود سال ۱۳۷۰ با تولید فوم گرم در یک کارگاه به مساحت ۳۰۰ متر واقع در خیابان ۱۷ شهریور آغاز شد. این مجموعه برای سالهای متوالی تامین کننده ی فوم شرکتهای بزرگ صندلی سازی بود. در آن زمان تمامی صندلی های موجود در بازار با فوم گرم تهیه میشد که از کیفیت به نسبت پایین برخوردار بود  و از نظر آلودگی محیط زیست در درجه ی بالایی بود. بعد از مدتی به علت رونق فعالیت و نیز محدود بودن فضا ، کارگاه به مکانی با مساحت ۸۰۰ متر واقع در احمداباد مستوفی  منتقل شد.

در سال ۱۳۷۵ جناب آقای خورشیدی (مدیر عامل حاضر مجموعه ی ویهان) به دلیل توانایی های فنی ، درک بازار در حال گسترش و شم اقتصادی بر آن شد که به ساخت دستگاه تزریق فوم فشار پایین سرد بپردازد. نمونه ی خارجی این دستگاه در ایران موجود بود و مدیر عامل ویهان به ساخت و بومی سازی این دستگاه که نیاز بازار آن زمان بود پرداخت. نتیجه فوم های تولید شده با کیفیت بالاتر بود که آلودگی زیست محیطی بسیار کمتری داشت. پس از نتیجه گیری مطلوب از ساخت دستگاه تزریق فوم سرد ، ویهان به ساخت و فروش این دستگاه در کنار تولید فوم پرداخت. و در این بخش سهم بازار قابل توجهی را به خود اختصاص داد. همزمان در طی همان سالها بنیانگذار ویهان مشغول به قالب سازی با دستگاه های CNC بود و برای برند های بزرگ طراحی و قالب سازی انجام میداد.

در سال ۱۳۸۹ به علت محدود بودن فضا کارگاه به سوله ای ۲۰۰۰ متری واقع در شهر قدس منتقل شد و فرصت برای عملی شدن ایده های نو فراهم شد.

به دلیل دانش فنی و آشنایی نزدیک با ساخت صندلی و نوآوری طراحان و مدیران  ویهان از سال ۱۳۹۷ این شرکت به فکر تولید صندلی با روش نوین و منحصر به فرد افتاد که تاکنون اجرایی نشده بود. این ایده و به ثمر رساندن آن حدود ۳ سال طول کشید. نتیجه آن شد که تحولی در روند تولید صندلی روی داد و بخشهای مهمی همچون رویه کوبی، دوخت و دوز و چسب کاری از بین رفت و همچنین نیاز به نیروی انسانی ماهر در تولید صندلی را مرتفع ساخت.

با توجه به دانش فنی و تجربه ی زیادی که این شرکت در زمینه ی ساخت قالب صندلی داشت، صندلی های برند ویهان را به روش ساخت؛ که استراکچرفلزی، فوم سرد و رویه ی چرم یا چرم پارچه درون قالب قرار میگیرد و نتیجه پس از باز شدن درب قالب یک صندلی کامل سه بعدی بدون دوخت و دوز و چسب کاری در اختیار داریم.

این روش نوین که تحول بزرگی در صنعت صندلی سازی می باشد توسط شرکت ویهان ثبت اختراع شد و منحصرا در اختیار ویهان می باشد . از سال ۱۳۹۹ شرکت ویهان به عنوان تولید کننده ی صندلی پا به عرصه ی بازار گذاشت و تولید انبوه خود را شروع نمود. ویهان در سبد کالای خود انواع صندلی اداری (مدیریت کارشناسی کارمندی گیم) و انواع صندلی خانگی(آشپزخانه ناهار خوری اپنی ) صندلی های راحتی را داراست و هر ماه به این سبد کالاهای جدید اضافه میشود.

شایان ذکر است با توجه به مدت زمان کوتاهی که شرکت ویهان پا به عرصه ی بازار گذارده و با توجه به بازار رقابتی امروزه به دلیل متفاوت بودن نوع کالا و کیفیت بسیار بالایی که صندلی های ویهان داراست.سهم بازار قابل توجهی را به خود اختصاص داده است.

این روش تولیددر واقع تلفیقی از علم و هنر میباشد که مزایای زیادی را در مقایسه با نمونه های مشابه برای مصرف کننده داراست.

۱-کیفیت: با توجه به اینکه استراکچر داخلی تمامی محصولات ویهان از فلز میباشد و فوم تزریقی تمامی محصولات از برند کنتکس ترکیه تهیه شده ، همچنین رویه های صندلی از بهترین چرم موجود در ایران استفاده شده است که نتیجه آن کیفیت بسیار بالای محصول را حاصل میدهد.

۲ـظرافت: با توجه به برای تک تک محصولات ویهان قالبسازی صورت میگیرد . در تمامی قالبها طرح هایی با ظرافت خاص در نظر گرفته شده است و این پروسه کاملا مکانیزه میباشد و هیچ گونه دخالت دستی در آن وجود ندارد،پس از خطای انسانی به دور بوده و در تولید انبوه تمامی محصولات با یک ظرافت تولید میشوند.

۳-سرعت:با توجه به اینکه تمامی مراحل ساخت صندلی مکانیزه بوده و بعلت روش خاص تولید صندلی رویه کوبی ،دوخت ودوز و چسب کاری (۳ مرحله مهم در تولید صندلی) حذف گشته، زمانی که صرف تولید  ساخت صندلی میشود بسیار کوتاه تر از زمانی است که یک صندلی در برندهای دیگر با روش سنتی تولید میشود.بنابراین مصرف کننده برای داشتن محصولات ویهان نیازی به انتظار طولانی مدت ندارد.

در سال ۱۴۰۱ شرکت ویهان تاب به طور رسمی به ثبت رسید و کارخانه به مکانی با مساحت ۱۵۰۰ متر واقع در شهرک صنایع چوب احمداباد مستوفی انتقال یافت.

ویهان با هیچ شرکتی رقابت نمیکند ،هدف این شرکت مغلوب کردن آخرین کاریست که انجام داده است.